Logowanie dla agentów

Login:
Hasło:
Nie masz konta? Kliknij tutaj
 
Pogoda
 
Katalog QUAND 2018

Katalog Online
W przygotowaniu.

 

Symbol oferty: 37/5727

Wycieczka objazdowa Miasta przejazdowe: Ustrzyki Górne (Polska), Wołosate (Polska),
Transport: Brak informacji  
Profil wyjazdu: Brak informacji
Rodzaj oferty: nie wybrany,
Wyżywienie: Brak informacji
Zakwaterowanie: Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji
świadczenia:
Cena podstawowa Zamość, Pakiet świadczeń (wg opisu), osoba dorosła, bez ubezpieczenia kosztów rezygnacji
OPIS: Co roku w Wielki Piątek pielgrzymi spotykają się w Bieszczadach, aby wspólnie uczestniczyć w Drodze Krzyżowej na Tarnicę, gdzie znajduje się krzyż upamiętniający wędrówki Ojca Świętego po Bieszczadach.2.45 Zamość - parking Planty (między UG, a os. Planty) - ul. Peowiaków 92
3.20 Tomaszów Lub. - parking Biblioteka - ul. Zamojska 2

Przejazd autokarem w Biesszczady. Ok. 7.00 krótki postój na parkingu leśnym. Przejazd do Pszczelin - Widełki.
Piesza wycieczka górska na trasie: Widełki 584m - Bukowe Berdo 1201-1311m - Przełęcz Goprowców 1160m - Przełęcz W. Krygowskiego 1275m - Tarnica 1346m - Wołosate.
Trasa Widełki - Wołosate w serwisie mapa-turystyczna.pl

Z Widełek udamy się na Bukowe Berdo niebieskim szlakiem do skrzyżowania szlaków żółtego z niebieskim.
Bukowe Berdo - masyw górski w polskich Bieszczadach w postaci podłużnego pasma o trzech kulminacjach: 1201, 1238 oraz 1311 m n.p.m. Charakteryzuje się liczną obecnością piaskowcowych skałek. Szczytowe partie zajmuje połonina. Bukowe Berdo poprzez płytką przełęcz łączy się z masywem Krzemienia. Z góry, szczególnie z najwyższego wierzchołka, rozciąga się rozległy widok na północ i wschód, głównie na tereny ukraińskie.
Przełęcz Goprowców jest głębokim siodłem w centralnej części gniazda Tarnicy i Halicza położonym pomiędzy Krzemieniem a Tarniczką. Sama przełęcz to szerokie wypłaszczenie porośnięte połoniną, jednak opadające na nią odcinki grzbietu są - szczególnie od strony Krzemienia - nachylone dość stromo. Pod przełęczą, przy źródle dopływu Wołosatki, na granicy lasu działa w sezonie letnim (lipiec-sierpień) posterunek GOPR w formie namiotu. Od niego pochodzi używana obecnie nazwa miejsca, obowiązująca od 1 stycznia 2009 roku.
Przełęcz Władysława Krygowskiego jest węzłem szlaków turystycznych pod Tarnicą i znakomitym punktem widokowym z ławeczkami. Władysław Krygowski (1906-1998) był jednym z najwybitniejszych postaci polskiej powojennej turystyki górskiej i wieloletnim redaktorem pisma Wierchy.
Tarnica to najwyższy szczyt polskiej części Bieszczad, wyraźnie oddzielony od sąsiednich grzbietów głębokimi przełęczami. Góra jest zwieńczona dwoma wierzchołkami, z których niższy ma wysokość 1339 m. Żółty szlak prowadzi na wyższy, gdzie znajdziemy krzyż upamiętniający wyprawę na Tarnicę Karola Wojtyły 05.VIII.1955 r. Trud wspinaczki wynagrodzi wspaniała dookólna panorama, jedna z najwspanialszych w Bieszczadach. W pogodny dzień doskonale widać Szeroki Wierch, Krzemień, Kopę Bukowską, Halicz i Połoninę Caryńską. Po ukraińskiej stronie można zobaczyć najwyższą bieszczadzką kulminację Pikuj (1405 m). Zbocza Tarnicy usiane są nagimi skałkami i rumowiskami, można też dostrzec ślady okopów z okresu I wojny światowej. Okolica była wtedy terenem zaciętych walk wojsk rosyjskich i austrowęgierskich.
Wołosate do końca II wojny światowej było dużą wsią bojkowską, liczącą ok. 800 mieszkańców, sięgającą udokumentowaną historią połowy XVI w. Wieś została całkowicie zniszczona i wysiedlona w 1946 r. do ZSRR, by powrócić do życia dopiero w latach 80. XX w. Powstało tu wtedy duże gospodarstwo hodowlane, dziś podległa dyrekcji BdPN Zachowawcza Hodowla Konia Huculskiego. W Wołosatem znajduje się stanica harcerska z amfiteatrem, w którym latem odbywa się Przegląd Piosenki Turystycznej i Harcerskiej. Jest tu także pole biwakowe, restauracja oraz punkt informacyjno-kasowy BdPN. Po Bojkach pozostał jedynie stary cmentarz i słabo już widoczne ślady dawnej zabudowy.

Czas przejścia ok. 6-7 godz. (ok. 16 km).
Wyjazd w drogę powrotną, powrót do miejsca wsiadania ok. godz. 21-22.

CENA: 89 zł
zniżki: dla dzieci poniżej 15 lat - 20%

W RAMACH CENY GWARANTUJEMY:
• transport autokarem klasy turystycznej lub mikrobusem;
• opieka przewodnika;
• ubezpieczenie NNW;
• pamiątkowy znaczek.

UWAGA!
• Ze względu na zimę w górach (śnieg, błoto) wskazane jest posiadanie odpowiedniego obuwia i ubioru, w tym przeciwdeszczowego, skarpet i obuwia na zmianę (w autokarze) oraz dobrej kondycji marszowej.
• Wyżywienie we własnym zakresie.
• Koniecznie należy zabrać coś do picia, najlepiej termos z ciepłym napojem!
• W przypadku trudnych warunków pogodowych organizatorzy zastrzegają sobie prawo nie zabrania na trasę źle przygotowanych i zmiany trasy na krótszą.

Kamera online Wetlina i Lutowiska. Obie ok. 20km od Tarnicy

Relacje:
- Janusza Kapeckiego z 2016 r.
- Janusza Kapeckiego z 2014 r.
- Janusza Kapeckiego z 2012 r.

Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezę
Tomaszów Lub.- parking Biblioteka - ul. Zamojska 23.20
Zamość- parking Planty (między UG, a os. Planty) - ul. Peowiaków 922.45
Atrakcje:
Mapa:

Biuro Turystyczne QUAND
ul. Zamojska 2
22-600 Tomaszów Lubelski
tel./fax 84 665 89 90, 84 664 21 37, 782 300 400
tomaszow@quand.com.pl
poniedziałek - piątek 9-17, sobota 9-14


Biuro Turystyczne QUAND
ul. Ormiańska 30
22-400 Zamość
tel./fax 84 639 06 72, 84 542 19 93, 697 400 888
zamosc@quand.com.pl
poniedziałek - piątek 9-17

Portal Turystyczny - Roztocze od Kraśnika do Lwowa Mapy, przewodniki i inne wydawnictwa o Roztoczu biuro podróży
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.